Rozpoczęcie współpracy | Fundacja na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów.

Grupa Amica stawia na preinkubację we współpracy z naszą Fundacją

 

W piątek 11 czerwca 2021r. wraz z Grupą Amica rozpoczęliśmy realizację projektu z myślą o studentach poznańskich uczelni. Program preinkubacji ma na celu wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu doświadczenia zawodowego i poszerzaniu zdolności pracy projektowej.  

Nasz program ma odpowiadać na potrzeby zarówno przyszłych pracodawców, jak i nowych osób na rynku pracy. Będziemy rekrutować do niego na wszystkich poznańskich uczelniach, gdyż chcemy stworzyć studentom nowe możliwości rozwoju. Naszą ideą jest jednak, by korzyści z preinkubacji były obustronne. Postawimy przed jej uczestnikami pytania, które są ważne dla naszej firmy, a na które dotychczas nie sprecyzowaliśmy sobie odpowiedzi. Jesteśmy przekonani, że świeże spojrzenie i młodzieńcza kreatywność okażą się tu wartością dodaną. Wierzymy, że taki sposób działania będzie atrakcyjny dla studentów, a nam pozwoli silniej zaistnieć w środowisku młodych, utalentowanych ludzi – mówi Olech Bestrzyński, zastępca dyrektora HR Grupy Amica.

 

Program obejmuje zdefiniowanie realnego problemu biznesowego, tworzenie prototypu oraz inkubacje. Uczestnicy będą pracować z doświadczonymi mentorami biznesowymi, którzy dodatkowo przekażą im swoją wiedzę podczas wielu warsztatów i szkoleń. Wszyscy studenci zakwalifikowani do programu będą mieli szanse zdobyć nagrody pieniężne, których łączna wartość to ponad 20 tyś. zł. Dodatkową możliwością dla uczestników będzie skorzystanie ze staży w spółkach Grupy Amica oraz zwiedzanie fabryki firmy i Stadionu Poznań.

Współpracujemy z organizacjami studenckimi, kołami naukowymi i młodymi naukowcami, pomagając im realizować swoje projekty. Chcemy łączyć środowisko akademickie z firmami, które są zainteresowane wspieraniem przedsiębiorczych studentów.
Przyszłość nauki to umiejętne połączenie studentów ze społecznie odpowiedzialnym biznesem. 

dr Adam Weinert

Prezes Rady Fundacji

Rekrutacja zacznie się jeszcze w tym roku akademickim.

Podejmij wyzwanie – stwórz rozwiązanie!

Obserwuj nasz profil na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami na temat programu! 

#AMICASharesValuewithStudents

%

Więcej informacji już wkrótce...

Fundacja na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów

ul. Główna 6
61-005 Poznań, Polska

KRS: 0000826993
NIP: 7822878301
REGON: 385472806